Susumu RG3216N-4701-C-T5
RG3216N-4701-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-4701-C-T5
Brief Description
RES SMD 4.7K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-4701-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-4701-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-4701-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-4701-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-4701-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-4701-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-4701-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-4701-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-4701-C-T5
FILTER LINE 3MH 3A VERTICAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD123 datasheet.pdf
FUSE GLASS 750MA 350VAC 140VDC datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 25V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 17POS 0.100 SMD R/A AU datasheet.pdf
MINITEK SHRD HDR RA datasheet.pdf
RJ11 TV FIELD PLUG NICKEL WITH M datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 300W datasheet.pdf