Susumu RG3216N-4993-C-T5
RG3216N-4993-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-4993-C-T5
Brief Description
RES SMD 499K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-4993-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-4993-C-T5
QUANTITY
RG3216N-4993-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-4993-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-4993-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-4993-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-4993-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-4993-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-4993-C-T5
WIRE TIE 5.75" 30LBS UV datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.147" NYLON 5.84MM datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 127 TYPE A 39POS datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 44MA 25 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 2UH 675MA 800 MOHM SMD datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf