Susumu RG3216N-49R9-C-T5
RG3216N-49R9-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-49R9-C-T5
Brief Description
RES SMD 49.9 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-49R9-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-49R9-C-T5
QUANTITY
RG3216N-49R9-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-49R9-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-49R9-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-49R9-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-49R9-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-49R9-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-49R9-C-T5
FIXED IND 300UH 107MA 8.7 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1.02KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TOOL DIE CRIMP ASSY SNAP LOCK datasheet.pdf
TVS DIODE 85.5VWM 137VC DO214AB datasheet.pdf
DAUGHTER-CARD M41T82SM6E SO8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 825 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf