Susumu RG3216N-5100-C-T5
RG3216N-5100-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-5100-C-T5
Brief Description
RES SMD 510 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-5100-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-5100-C-T5
QUANTITY
RG3216N-5100-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-5100-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-5100-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-5100-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-5100-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-5100-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-5100-C-T5
HEADER OPEN .030"DIA .600 42POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RELAY REED SPDT 250MA 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
V850ES FX3 IECUBE UNIT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 12A 6V datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
S2L-SMT3.50/08/180G 3.5 BK datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 2.54MM T/H datasheet.pdf