Susumu RG3216N-5362-B-T5
RG3216N-5362-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-5362-B-T5
Brief Description
RES SMD 53.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-5362-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-5362-B-T5
QUANTITY
RG3216N-5362-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-5362-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-5362-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)53.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-5362-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-5362-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-5362-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-5362-B-T5
TRANS PNP 150V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
IC PCMCIA SWITCHNG MATRIX 24SSOP datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC FPGA 174 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
COUPLING datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf