Susumu RG3216N-5491-D-T5
RG3216N-5491-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-5491-D-T5
Brief Description
RES SMD 5.49K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-5491-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-5491-D-T5
QUANTITY
RG3216N-5491-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-5491-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-5491-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.49k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-5491-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-5491-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-5491-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-5491-D-T5
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 32SOIC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT R-R OCT 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC AMP MONAURAL BTL 8HMSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONN SSL RCPT & BLADE 4POS 3MM datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
E1 DIE 22-18 MMT MECH FEED datasheet.pdf
POWER EDGE POWER/SIGNAL CPI datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 18POS HL LOW P datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/3.3V X2-DFN1612 datasheet.pdf
3,3UF 35V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf