Susumu RG3216N-54R9-C-T5
RG3216N-54R9-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-54R9-C-T5
Brief Description
RES SMD 54.9 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-54R9-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-54R9-C-T5
QUANTITY
RG3216N-54R9-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-54R9-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-54R9-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)54.9
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-54R9-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-54R9-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-54R9-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-54R9-C-T5
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 9A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
Connector Receptacle 98 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 35.7 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 249 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 249 OHM 1% 5W datasheet.pdf
FUSE 5X20MM 0.125A 250V FST datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 45D HI/T datasheet.pdf
CAP CER 750PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
1 MHz to 10 GHz, 50 dB Log Detector/Controller IC datasheet.pdf