Susumu RG3216N-5761-B-T5
RG3216N-5761-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-5761-B-T5
Brief Description
RES SMD 5.76K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-5761-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-5761-B-T5
QUANTITY
RG3216N-5761-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-5761-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-5761-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.76k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-5761-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-5761-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-5761-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-5761-B-T5
MOSFET N-CH 60V 14A DPAK datasheet.pdf
CONN SOCKET HSHM 55POS 5ROW R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X8R 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 50A DO203AB datasheet.pdf
500 TB RISING CLAMP 180D datasheet.pdf
TSOP-32 I TO DIP-32 SMT ADAPTER datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf