Susumu RG3216N-60R4-B-T1
RG3216N-60R4-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-60R4-B-T1
Brief Description
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-60R4-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-60R4-B-T1
QUANTITY
RG3216N-60R4-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-60R4-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-60R4-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)60.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-60R4-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-60R4-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-60R4-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-60R4-B-T1
IC OPAMP JFET 3MHZ 14SO datasheet.pdf
LED CBI 3MM HI EFF GREEN .200 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
INSERT FFA.3S.707. FOR 1HV+7LV datasheet.pdf
IC FPGA 416 I/O 896FBGA datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE SKT datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 2 PORT datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 200V SMD datasheet.pdf
26500 12C 9#20 3#16 SKT RECP datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf