Susumu RG3216N-61R9-W-T1
RG3216N-61R9-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-61R9-W-T1
Brief Description
RES SMD 61.9 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-61R9-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-61R9-W-T1
QUANTITY
RG3216N-61R9-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-61R9-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-61R9-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)61.9
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-61R9-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-61R9-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-61R9-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-61R9-W-T1
JUMPER-H1500TR/A3048N/H1500TR10" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DUAL LOCK PLAIN 1"X50YD BLK 250 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 4.65V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 13POS 7.62MM datasheet.pdf
HDWR INS TAB datasheet.pdf
RES 13.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 104 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
AC ADPT 9VDC/300MA CENTER + datasheet.pdf