Susumu RG3216N-6203-C-T5
RG3216N-6203-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-6203-C-T5
Brief Description
RES SMD 620K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-6203-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-6203-C-T5
QUANTITY
RG3216N-6203-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-6203-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-6203-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-6203-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-6203-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-6203-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-6203-C-T5
TRIMMER 1K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC FLASH 512KBIT 70NS 32TSOP datasheet.pdf
HEADER OPEN SLDRCUP .300 4POS datasheet.pdf
CBL RIBN 64COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 115VAC WIRE datasheet.pdf