Susumu RG3216N-62R0-W-T1
RG3216N-62R0-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-62R0-W-T1
Brief Description
RES SMD 62 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-62R0-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-62R0-W-T1
QUANTITY
RG3216N-62R0-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-62R0-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-62R0-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-62R0-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-62R0-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-62R0-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-62R0-W-T1
FERRULE 16.0MM 29 BLU 1 = 50PCS datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW SOT323-3 datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 4V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 2.7A 66.12 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf