Susumu RG3216N-6810-C-T5
RG3216N-6810-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-6810-C-T5
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-6810-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-6810-C-T5
QUANTITY
RG3216N-6810-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-6810-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-6810-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-6810-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-6810-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-6810-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-6810-C-T5
CONN RECPT 15POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 4.7V 0.25A SOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 120W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
POT 2M OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf