Susumu RG3216N-68R1-C-T5
RG3216N-68R1-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-68R1-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 68.1 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-68R1-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-68R1-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-68R1-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-68R1-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-68R1-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-68R1-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-68R1-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-68R1-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-68R1-C-T5
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 340MA 1.96 OHM datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP FLUID LVL LO datasheet.pdf
RES 124 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC VOLT SUP QUAD UV/OV 16QSOP datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RECEPT 26POS .5MM SMD W/FIT datasheet.pdf