Susumu RG3216N-6983-C-T5
RG3216N-6983-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-6983-C-T5
Brief Description
RES SMD 698K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-6983-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-6983-C-T5
QUANTITY
RG3216N-6983-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-6983-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-6983-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-6983-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-6983-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-6983-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-6983-C-T5
RES CHAS MNT 0.5 OHM 10% 1000W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 16POS .156 datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 2.5A SYNC 16TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 6.04 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 ACETAL 10MM datasheet.pdf
RES 148.5K OHM 3/4W 0.01% RADIAL datasheet.pdf