Susumu RG3216N-73R2-C-T5
RG3216N-73R2-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-73R2-C-T5
Brief Description
RES SMD 73.2 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-73R2-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-73R2-C-T5
QUANTITY
RG3216N-73R2-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-73R2-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-73R2-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-73R2-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-73R2-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-73R2-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-73R2-C-T5
RES SMD 270 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:10 1GHZ 64TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
LEAD XM HOOK-PIN PLUG BLK 12" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 114.285MHZ 6-CLCC datasheet.pdf