Susumu RG3216N-7500-B-T5
RG3216N-7500-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-7500-B-T5
Brief Description
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-7500-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-7500-B-T5
QUANTITY
RG3216N-7500-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-7500-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-7500-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-7500-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-7500-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-7500-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-7500-B-T5
RES SMD 511 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MONITOR PREC TRPL SPPLY 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT VERT HV-100 16POS datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADA4891-2AR datasheet.pdf
INTEMATIX CHROMALIT CANDLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS 0.8MM SMD datasheet.pdf