Susumu RG3216N-7501-W-T1
RG3216N-7501-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-7501-W-T1
Brief Description
RES SMD 7.5K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-7501-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-7501-W-T1
QUANTITY
RG3216N-7501-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-7501-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-7501-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-7501-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-7501-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-7501-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-7501-W-T1
LED ALPHANUM .54" 2DGT GREEN CC datasheet.pdf
IC DRIVER GATE HALF BRIDGE 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
4 X 6 COVERS datasheet.pdf
RES SMD 768K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP SILICON 0.80PF 20% 100V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
LAPPING FILM SLCN CARBIDE 5"DIA datasheet.pdf
TAPE PLYMR RES 19.1MM 250/PK datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT PIN datasheet.pdf