Susumu RG3216N-8062-B-T5
RG3216N-8062-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-8062-B-T5
Brief Description
RES SMD 80.6K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-8062-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-8062-B-T5
QUANTITY
RG3216N-8062-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-8062-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-8062-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-8062-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-8062-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-8062-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-8062-B-T5
IC SW QUAD ANLG SPST R/R 16-DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
Connector Receptacle 68 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC OR CTRLR SRC SELECT 8SON datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 240W datasheet.pdf
LED ES STAR ARRAY WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 124 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf