Susumu RG3216N-8063-D-T5
RG3216N-8063-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-8063-D-T5
Brief Description
RES SMD 806K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-8063-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-8063-D-T5
QUANTITY
RG3216N-8063-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-8063-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-8063-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-8063-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-8063-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-8063-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-8063-D-T5
CONN HEADER .100 DUAL R/A 20POS datasheet.pdf
KIT CONN LFH CKT I/O datasheet.pdf
IC RX AM/FM/SW/LW RAD RDS 20UQFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 900MA 410 MOHM datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 10NS 176TQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
CA292 P ST X2TEMPFLEX 0862201 CA datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 10DFN datasheet.pdf
LED DOT MATRIX 5X7 0.3" GRN CC datasheet.pdf