Susumu RG3216N-80R6-B-T1
RG3216N-80R6-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-80R6-B-T1
Brief Description
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-80R6-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-80R6-B-T1
QUANTITY
RG3216N-80R6-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-80R6-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-80R6-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-80R6-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-80R6-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-80R6-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-80R6-B-T1
CONN PLUG 18MM 5POS IP67 W/SCKT datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
IC TEMP SENS/SWITCH 100C 6LLP datasheet.pdf
IC SAS/SATA OSC REPLACEMNT 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 18-36VIN +/-12VO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 52POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN RA datasheet.pdf