Susumu RG3216N-8202-W-T1
RG3216N-8202-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-8202-W-T1
Brief Description
RES SMD 82K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-8202-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-8202-W-T1
QUANTITY
RG3216N-8202-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-8202-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-8202-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-8202-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-8202-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-8202-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-8202-W-T1
IC REG CTRLR PWN VM 16DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.6 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
THYRISTOR 58V 80A SMB datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SCKT 7/16" 7.36" datasheet.pdf
RES SMD 9.42K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
IC DGTL POT 100K 2CH 16-TSSOP datasheet.pdf
PTC RESTTBLE 1.0A 6V CHIP 1206 datasheet.pdf
LIGHTING CONTROL PANEL 16 RELAY datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf