Susumu RG3216N-9100-W-T1
RG3216N-9100-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-9100-W-T1
Brief Description
RES SMD 910 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-9100-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-9100-W-T1
QUANTITY
RG3216N-9100-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-9100-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-9100-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-9100-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-9100-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-9100-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-9100-W-T1
FIXED IND 6.8UH 1.41A 117 MOHM datasheet.pdf
IC FPGA 136 I/O 256FBGA datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ANALYZER SRL PICKIT W/DEMO BOARD datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V LFPAK datasheet.pdf
GKS- MACHINE SAFETY PWR-TO-LOCK datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
OSC XO 28.63636MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M10 NYLON 72MM datasheet.pdf