Susumu RG3216N-9312-B-T1
RG3216N-9312-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-9312-B-T1
Brief Description
RES SMD 93.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-9312-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-9312-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-9312-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-9312-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-9312-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-9312-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-9312-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-9312-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-9312-B-T1
FUSE BOARD MNT 2A 125VAC/VDC SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 75 OHM 2012 datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V U2J 0402 datasheet.pdf
AC DRIVE, 575VAC 1HP 1.7A IP20 datasheet.pdf