Susumu RG3216N-9760-B-T5
RG3216N-9760-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-9760-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 976 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-9760-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-9760-B-T5
QUANTITY
RG3216N-9760-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-9760-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-9760-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-9760-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-9760-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-9760-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-9760-B-T5
IC REG LDO ADJ 3A 5DDPAK datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP40H/AE40G/HDP40H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 2KV X7R 1825 datasheet.pdf
KIT UNIVERSAL CAPSENSE CTRLR datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 550MA 210 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 20W TO263 datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 0.4MM 32POS DUAL SMD datasheet.pdf