Susumu RG3216P-1053-C-T5
RG3216P-1053-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1053-C-T5
Brief Description
RES SMD 105K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1053-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-1053-C-T5
QUANTITY
RG3216P-1053-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1053-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1053-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1053-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1053-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1053-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1053-C-T5
EDGECARD 212POS .050 SMD W/POSTS datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 20POS 4.2MM datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.3A 140 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
RES 30.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MOD 350LM WHITE datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
SOLDER MASK datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF REC datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf