Susumu RG3216P-1212-B-T5
RG3216P-1212-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1212-B-T5
Brief Description
RES SMD 12.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1212-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-1212-B-T5
QUANTITY
RG3216P-1212-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1212-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1212-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1212-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1212-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1212-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1212-B-T5
IC OPAMP PGA 12MHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
THERMISTOR 10K OHM NTC 0603 SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ 0.6A 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 150PS .050" SLD datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 1.13 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 2A 120V datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 20W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf