Susumu RG3216P-1240-B-T1
RG3216P-1240-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1240-B-T1
Brief Description
RES SMD 124 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1240-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-1240-B-T1
QUANTITY
RG3216P-1240-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1240-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1240-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)124
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1240-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1240-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1240-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-1240-B-T1
IC OTP 256KBIT 55NS 28TSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 7POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
TRIAC 600V 4A TO252 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 5KV R85 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 500MW DO35 datasheet.pdf