Susumu RG3216P-1302-B-T1
RG3216P-1302-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1302-B-T1
Brief Description
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1302-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-1302-B-T1
QUANTITY
RG3216P-1302-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1302-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1302-B-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1302-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1302-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1302-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-1302-B-T1
CAP TANT 33UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 3/8 UNF 5V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.7A 78 MOHM SMD datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
TG2030 15X15X0.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS BOX MNT SKT datasheet.pdf