Susumu RG3216P-1372-B-T5
RG3216P-1372-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1372-B-T5
Brief Description
RES SMD 13.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1372-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-1372-B-T5
QUANTITY
RG3216P-1372-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1372-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1372-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1372-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1372-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1372-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1372-B-T5
RES SMD 348 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
MOD PV-IPM H-BRDG/2CHOP 600V 50A datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR MEL 25 MM datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 31MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf