Susumu RG3216P-1501-B-T5
RG3216P-1501-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1501-B-T5
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1501-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-1501-B-T5
QUANTITY
RG3216P-1501-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1501-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1501-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1501-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1501-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1501-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1501-B-T5
IGBT 600V 14A 38W D2PAK datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 0.6A 8MSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS VERT 1.5MM TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
DIE/LOCATOR ASSY. 2 AWG INS. datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 256K X 16 48-TFBGA datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A datasheet.pdf