Susumu RG3216P-1501-C-T5
RG3216P-1501-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1501-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1501-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-1501-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-1501-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1501-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1501-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1501-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1501-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1501-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1501-C-T5
SWITCH ROCKER DPDT 4A 125V datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.025DIA TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 35POS datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM SOT666 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 1A TO263-5 datasheet.pdf
A5 4.0KW 20 BIT INCREMENTAL datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2MM SMD datasheet.pdf
LED COB WHT 6.3MM 2700K 90CRI datasheet.pdf