Susumu RG3216P-1540-C-T5
RG3216P-1540-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1540-C-T5
Brief Description
RES SMD 154 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1540-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-1540-C-T5
QUANTITY
RG3216P-1540-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1540-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1540-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1540-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1540-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1540-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1540-C-T5
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 10MSOP datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TOOL ERGONOMIC CRIMP 10-22AWG datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 115V datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.3UH 535MA 220 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
FEMALE MINI FEMALE LINK - 30 AMP datasheet.pdf
IC MCU 256KB FLASH 48MHZ 32VQFN datasheet.pdf