Susumu RG3216P-1542-B-T5
RG3216P-1542-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1542-B-T5
Brief Description
RES SMD 15.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1542-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-1542-B-T5
QUANTITY
RG3216P-1542-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1542-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1542-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1542-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1542-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1542-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1542-B-T5
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 64POS datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 52POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL TIN 62POS datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf