Susumu RG3216P-1622-D-T5
RG3216P-1622-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1622-D-T5
Brief Description
RES SMD 16.2K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1622-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-1622-D-T5
QUANTITY
RG3216P-1622-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1622-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1622-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1622-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1622-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1622-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1622-D-T5
AC/DC CONVERTER 28V 56W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II DR R/A WIDE BODY datasheet.pdf
IC DSP CONTROLLER 32BIT 225-BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 65POS 30AWG 72IN datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC DO204AC datasheet.pdf
PHOTODETECTOR SCHMITT SIDE LOOK datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Header 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf