Susumu RG3216P-1623-B-T5
RG3216P-1623-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1623-B-T5
Brief Description
RES SMD 162K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1623-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-1623-B-T5
QUANTITY
RG3216P-1623-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1623-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1623-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)162k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1623-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1623-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1623-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1623-B-T5
DUCT SLOT TYPE F PVC ADH GR 6' datasheet.pdf
TERM BLOCK 5POS SIDE ENTRY 5MM datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB24 M32 datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
RES 0.39 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MINI MAC APPLICATOR - REAR FEED datasheet.pdf
LCD COG GRAPH 128X64 TRANSFLECT datasheet.pdf
PAC-GF30-SD15-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 54POS STRGHT SKT datasheet.pdf