Susumu RG3216P-1693-B-T1
RG3216P-1693-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1693-B-T1
Brief Description
RES SMD 169K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1693-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-1693-B-T1
QUANTITY
RG3216P-1693-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1693-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1693-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1693-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1693-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1693-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-1693-B-T1
IDC CABLE - MKC16K/MC16F/MPK16K datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
4P 6C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
6P 4C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
RES SMD 11.1KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 250VDC datasheet.pdf
M805 130C 130#23 PIN RECP OM datasheet.pdf
CTV 55C 55#22D SKT PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf