Susumu RG3216P-1800-D-T5
RG3216P-1800-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1800-D-T5
Brief Description
RES SMD 180 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1800-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-1800-D-T5
QUANTITY
RG3216P-1800-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1800-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1800-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1800-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1800-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1800-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1800-D-T5
CONN SPRING CONT 22 POS .177 SMD datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
5M 4COND 22AWG TPE ST MALE M12 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL SMD 13POS datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER DIP TO 16SOIC datasheet.pdf
M12-M12 4P STR PVC CBL SHTH 5M datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 350MW SOT23 datasheet.pdf
FUSE 450A 690V 2SHT AR datasheet.pdf