Susumu RG3216P-1800-W-T1
RG3216P-1800-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1800-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 180 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1800-W-T1.pdf
Availability of RG3216P-1800-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-1800-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1800-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1800-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1800-W-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1800-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1800-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-1800-W-T1
FIXED IND 1.5MH 120MA 4.2 OHM datasheet.pdf
CONN PIN 26-28AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC DRVR DECODE 8DIG 40-DIP datasheet.pdf
CARDEDGE MALE 30POS .100 T/H AU datasheet.pdf
JFET N-CH 2MA 100MW SSSMINI-3 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
IC MCU ARM7 126KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 350MA 3.25 OHM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf