Susumu RG3216P-1802-C-T5
RG3216P-1802-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1802-C-T5
Brief Description
RES SMD 18K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1802-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-1802-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-1802-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1802-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1802-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1802-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1802-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1802-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1802-C-T5
Crystal 16.2570MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 10% 2812 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY 50W 200V datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 4" 0.50MM 38POS datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 5A ROLLR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf