Susumu RG3216P-1803-B-T5
RG3216P-1803-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1803-B-T5
Brief Description
RES SMD 180K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1803-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-1803-B-T5
QUANTITY
RG3216P-1803-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1803-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1803-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1803-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1803-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1803-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1803-B-T5
Connector Header 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 110W datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 865MA 200 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN TNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf