Susumu RG3216P-1822-D-T5
RG3216P-1822-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1822-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 18.2K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1822-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-1822-D-T5
QUANTITY
RG3216P-1822-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1822-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1822-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1822-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1822-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1822-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1822-D-T5
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO214AC datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SENS PROX M30 15MM NPN-NO SHILD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 250V C0G RADIAL datasheet.pdf
IC 8051 MCU 32K FLASH 40-QFN datasheet.pdf
CAP CER 0.39UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
CBL 38POS 0.5MM JMPR TYPE D 1' datasheet.pdf
RES 1.38K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
PC BOARD NEST datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf