Susumu RG3216P-1911-B-T5
RG3216P-1911-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1911-B-T5
Brief Description
RES SMD 1.91K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1911-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-1911-B-T5
QUANTITY
RG3216P-1911-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1911-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1911-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.91k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1911-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1911-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1911-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1911-B-T5
CABLE FIBER OPTIC AMPLIFIERS datasheet.pdf
TIP SOLDER FLAME FOR P2C/P2KC datasheet.pdf
IC TXRX 5V RS232 W/SHTDWN 18SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 150K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V LVDS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 9POS JAM NUT PIN datasheet.pdf