Susumu RG3216P-2200-B-T5
RG3216P-2200-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-2200-B-T5
Brief Description
RES SMD 220 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-2200-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-2200-B-T5
QUANTITY
RG3216P-2200-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-2200-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-2200-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-2200-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-2200-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-2200-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-2200-B-T5
RES SMD 1.87KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
VARISTOR 18.7V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1200V 171A SP6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 40V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf