Susumu RG3216P-2213-B-T5
RG3216P-2213-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-2213-B-T5
Brief Description
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-2213-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-2213-B-T5
QUANTITY
RG3216P-2213-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-2213-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-2213-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-2213-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-2213-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-2213-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-2213-B-T5
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 1A 120V datasheet.pdf
IC DRIVER HIGH/LOW SIDE 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC AMP VIDEO TRIPLE 16-DFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
LIGHT CURTAIN ARM/FOOT 1270MM datasheet.pdf