Susumu RG3216P-2400-P-T1
RG3216P-2400-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-2400-P-T1
Brief Description
RES SMD 240 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-2400-P-T1.pdf
Availability of RG3216P-2400-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-2400-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-2400-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-2400-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)240
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-2400-P-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-2400-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-2400-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-2400-P-T1
SWITCH DIP 10POS SIDE ACT 24V datasheet.pdf
FILTER LINE 7.3MH 3.5A datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 20V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 126UM datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS STR .100 T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
500 TB SOCKET RA datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf