Susumu RG3216P-2700-B-T1
RG3216P-2700-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-2700-B-T1
Brief Description
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-2700-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-2700-B-T1
QUANTITY
RG3216P-2700-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-2700-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-2700-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-2700-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-2700-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-2700-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-2700-B-T1
RES SMD 0.027 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 20MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
HOOK-UP 26AWG WHT/VIO 1000' datasheet.pdf
IC MPU SITARA 324NFBGA datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf
RES 3K OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EASY BLUETOOTH datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 3.2A SOT23 datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
CONN DSUB 37POS datasheet.pdf