Susumu RG3216P-2740-P-T1
RG3216P-2740-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-2740-P-T1
Brief Description
RES SMD 274 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-2740-P-T1.pdf
Availability of RG3216P-2740-P-T1
QUANTITY
RG3216P-2740-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-2740-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-2740-P-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)274
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-2740-P-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-2740-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-2740-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-2740-P-T1
FIXED IND 56UH 6.2A 24 MOHM SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 50 OHM 5% 100W datasheet.pdf
SENSOR 1PSI GF MV MONO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" 0.50MM 32POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 datasheet.pdf
3300UF 63V 22X50 datasheet.pdf
20 AMP 50V TO-277 PACKAGE datasheet.pdf