Susumu RG3216P-2801-W-T1
RG3216P-2801-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-2801-W-T1
Brief Description
RES SMD 2.8K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-2801-W-T1.pdf
Availability of RG3216P-2801-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-2801-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-2801-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-2801-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.8k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-2801-W-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-2801-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-2801-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-2801-W-T1
RES SMD 24 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V U2J RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf