Susumu RG3216P-2870-P-T1
RG3216P-2870-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-2870-P-T1
Brief Description
RES SMD 287 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-2870-P-T1.pdf
Availability of RG3216P-2870-P-T1
QUANTITY
RG3216P-2870-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-2870-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-2870-P-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-2870-P-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-2870-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-2870-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-2870-P-T1
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 3.6V ODRN 5VSOF datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 32-QFN datasheet.pdf
RES 22 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 8BIT I2C OCTAL 14DFN datasheet.pdf
6016 CORDSETS 15A 8.2' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 4.32 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf